AKTUALNOŚCI

 

 

  

Przyłbice ze Strzegomskiej Drukosfery.
(06.07.2020)

A A A

Na początku marca 2020r. w Zespole Szkół w Strzegomiu , przy funkcjonującej w szkole Pracowni Orange, powstało nowe, ciekawe miejsce o intrygującej nazwie Strzegomska Drukosfera.
W 2019 roku działające w szkole Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wzięło udział w konkursie grantowym Fundacji Orange pod nazwą Makerspace w Pracowniach Orange.

W nowo wyposażonym pomieszczeniu funkcjonują: nowoczesny ploter laserowy i drukarka 3D.

W Makerspace planowane były warsztaty i wspólne zajęcia, prowadzone przez przeszkolonych wolontariuszy, dla młodzieży Zespołu Szkół, dzieci z Publicznego Przedszkola nr3 i uczestników zajęć z Senior – Wigor.
Na przeszkodzie realizacji projektu stanęła sytuacja związana z COVID -19. Tak więc na wspólne spotkania trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ale mając tak nowoczesny sprzęt, trudno w obecnym czasie siedzieć z założonymi rękami. Dzięki młodemu strzegomianinowi, który użyczył nam program rozpoczęliśmy drukowanie przyłbic. Dodatkowo Stowarzyszenie FabLab z Gdańska, które szkoliło wolontariuszy z obsługi sprzętu, przy wsparciu Fundacji Orange przekazało nam gotowe elementy przyłbic do złożenia. Dzięki temu tak potrzebne środki ochrony trafiły do szpitali Latawiec i Mikulicz, dwóch Przychodni w Strzegomiu, Pogotowia Ratunkowego, Szkół Podstawowych oraz wszystkich partnerów projektu.

Pracownia Orange Strzegom

   

   

 


 

 |  do góry  |