AKTUALNOŚCI

 

 

  

Projekt „Świadomy e-użytkownik” – bezpłatne szkolenia online
(20.04.2020)

A A A

Projekt realizowany jest przez Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy do e-learningu. Jego celem jest nauczyć osoby w wieku powyżej 44 lat, jak bezpiecznie i świadomie wykorzystywać Internet i media elektroniczne do poprawy jakości swojego życia.

Tematyka szkoleń dotyczy bezpiecznego wykorzystania Internetu m.in. w takich obszarach:

utrzymywanie relacji z bliskimi przez Internet (np. korzystanie z serwisów społecznościowych, jak Facebook, rozmawianie przez Skype, dbanie o bezpieczeństwo swoje i bliskich w Internecie itp.) 

  • dbanie o swoje zdrowie (np. rejestracja przez Internet do lekarzy, podgląd na swoje wizyty, recepty, realizacja recept przez Internet, wyszukiwanie informacji nt. różnych dolegliwości itp.)

  • tworzenie różnych treści i materiałów (np. robienie własnych kartek świątecznych z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w Internecie, jak się samemu szkolić, jak korzystać z internetowych poradników)

  • dbanie o swoje finanse (np. bezpieczne korzystanie z konta bankowego, bezpieczne przesyłanie pieniędzy przez Internet, płacenie rachunków, prowadzenie budżetu domowego itp.)

  • załatwianie spraw urzędowych przez Internet (np. wymiana dowodu osobistego, składanie zeznania PIT itp.)

  • sprawy codzienne (np. robienie zakupów, sprzedawanie przez Internet, znajdowanie i korzystanie z rozkładu jazdy komunikacji miejskiej przez Internet itp.)

Czas i przebieg szkoleń

Każdy uczestnik zakwalifikowany do projektu otrzymuje bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej, na której uczy się w dowolnym czasie i tak długo, jak tego potrzebuje. Projekt kończy się w czerwcu 2021 roku i to jest moment na oficjalne zakończenie szkolenia, niemniej dostęp do platformy pozostaje nieograniczony i do materiałów można wracać nawet kilka lat później. Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wysłać zgłoszenie ze strony internetowej www.euzytkownik.sirr.pl.  Do projektu kwalifikują się wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej:
Anita Odachowska
Tel. 533 329 416
Mail: odachowska@sirr.pl 

 

 


 

 |  do góry  |