AKTUALNOŚCI

 

 

  

XI Etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach
(10.03.2020)

A A A

W środę 4 marca 2020 roku nasze liceum już po raz jedenasty gościło uczniów okolicznych szkół podstawowych na potyczkach językowych w języku angielskim. Sześć drużyn szkół podstawowych rywalizowało ze sobą w tej edycji, a wśród nich Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 4 ze Świebodzic, Szkoła Podstawowa nr 6 z Wałbrzycha, Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic oraz Szkoła Podstawowa z Bolkowa. 

Tradycyjnie w konkursie brali udział również uczniowie świebodzickiego liceum, którzy w pierwszej pisemnej turze uzyskali najwyższe wyniki. W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 ze Świebodzic, drugie – Szkoła Podstawowa z Bolkowa i trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic. W kategorii liceum, pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 2 w składzie: Julia Walkiewicz i Kamil Cichy, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 w składzie: Zuzanna Krzan i Tomasz Andrzejewski, a trzecie miejsce drużyna nr 3 – Joanna Stefańczyk i Wiktor Smoleń.

Przyznaliśmy również nagrodę dla najlepszego licealisty w 1- pisemnym etapie konkursu, otrzymał ją Tomasz Andrzejewski z klasy 1ag. Nagrodzona została także Anna Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, która najlepiej napisała test w 1 etapie konkursu. Atmosfera konkursu jak zwykle sprzyjała pozytywnym wrażeniom. Uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i ogromnym poczuciem humoru. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za swoją pracę. Serdecznie dziękujemy  fundatorom nagród: Radzie Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach oraz wydawnictwom: OXFORD UNIVERISTY PRESS i MACMILLAN, które ufundowały nagrody książkowe i gadgety firmowe. Dziękujemy sponsorom za wsparcie, nauczycielom Szkól Podstawowych – naszym dobrym już znajomym – za przygotowanie uczniów do konkursu oraz wszystkim uczniom za świetny występ. Gratulujemy Wam wybitnych kompetencji językowych i życzymy wielu okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce.

Organizatorzy konkursu
Agnieszka Andruszków
Urszula Zyska

   

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |