„Zdrowo – Walentynkowo” w Zespole Szkół w Strzegomiu
(05.03.2020)

W dniu 26 lutego tradycyjnie, jak co roku o tej porze w Zespole Szkół w Strzegomiu realizowany był projekt profilaktyczno - edukacyjny „Zdrowo – Walentynkowo”. W ramach podjętych działań, tego dnia odbyła się akcja oddawania krwi przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha oraz rejestracja potencjalnych dawców w ramach Kampanii Fundacji DKMS - DOLNOSLĄSKA # KOMÓRKOMANIA.

Krew oddały 24 osoby a 22 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w bazie DKMS. W tym dniu również odbyło się szereg prelekcji i warsztatów profilaktyczno – edukacyjnych przeprowadzonych przez instytucje i firmy:

• Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

• Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczna w Strzegomiu

• Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Świdnicy

• Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu

• Wyższą Szkołę Zawodową w Legnicy

• Szkołę Żak z Wałbrzycha

• Mercedes –Benz Manufacturing Poland sp. z.o.o.

• Punkt Piękności w Strzegomiu, Państwo Maria i Michał Szymańscy

• Praktyka Pielęgniarska, Pani Grażyna Girjat

• Akademia Zdrowia Ukryte Skrzydła Pani Weronika Socha ze Świdnicy

• Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoonkologicznej w Strzegomiu

Podczas wykładów i prelekcji uczniowie szkoły zdobywali wiedzę i nowe umiejętności dotyczące zdrowego trybu życia i zachowań ryzykownych. Każda z klas Zespołu szkól w Strzegomiu wzięła udział w trzech spotkaniach. Zainteresowanie młodzieży poruszaną tematyką prozdrowotną utwierdziło organizatorów projektu o potrzebie kontynuacji tych działań. W Zespole Szkół w Strzegomiu, w tym dniu, było nie tylko WALENTYNKWO, ale na pewno ZDROWO, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu.

Zespół Szkół w Strzegomiu