AKTUALNOŚCI

 

 

  

„Mechanik” wśród najlepszych
(03.02.2020)

A A A

W 22 edycji rankingu najlepszych szkól ponadpodstawowych przygotowanym przez Miesięcznik Perspektywy Technikum nr 6 w Zespole Szkół Mechanicznych zdobyło 12 miejsce wśród techników dolnośląskich i 379 miejsce wśród techników w Polsce. Nasze technikum jest jedyną szkołą typu technikum powiatu świdnickiego, które znalazło się w tym rankingu.

 

Ranking techników 2020 ustalono się na podstawie sukcesów szkoły w olimpiadach (20%), wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyników matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyników egzaminów zawodowych (30%). Nasze technikum poszybowało mocno w górę, gdyż w ubiegłym roku nie znalazło się w pierwszej 500. W roku bieżącym, uzyskało wysoką lokatę, pozostawiając w tyle takie szkoły jak: Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych (20 miejsce w rankingu wojewódzkim) Technikum nr 4 w Zespole Szkól Budowlano-Elektrycznych (44 miejsce w rankingu wojewódzkim) i Technikum w Zespole szkól w Żarowie (65 miejsce w rankingu wojewódzkim). 

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 1728 techników, które spełniły tzw. Kryterium wejścia: maturę w maju 2019 roku zdawało przynajmniej 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki (jako przedmiot obowiązkowy) były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Autorzy rankingu dodają, że głównymi odbiorcami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy będą musieli zadecydować o wyborze dalszej drogi kształcenia. Dziękujemy naszym ubiegłorocznym absolwentom i wszystkim uczniom naszego Technikum. Jesteśmy dumni z tak wielkiego osiągnięcia. Mamy nadzieję, że utrzymamy tak wysoką lokatę w rankingu, dołożymy też wszelkich starań, aby nasza szkoła poszybowała jeszcze wyżej.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

 

 


 

 |  do góry  |