Wizyta w Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec
(20.01.2020)

W dniu 16. 01.20120 roku na dziedzińcu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec w Berlinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Emil Krebs. Życie dla języków” poświęconej życiu i pracy zawodowej poligloty wszechczasów Emila Krebsa.

W ramach wystawy zaprezentowano również formułę konkursu językowego Krebsomaniacy organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy wraz z nawiązującymi do postaci Krebsa pracami graficznymi uczniów oraz informacjami na temat szkoły. W wystawie wzięła udział reprezentacja II Liceum w składzie dyrektor szkoły Jacek Iwancz, organizatorzy konkursu: Alicja Stawarz oraz Aleksandra Wąsowicz- Królak wraz z uczniami Zuzanną Czernicką i Marcinem Lasakiem. Powiat Świdnicki reprezentował Wicestarosta Zygmunt Worsa. II Liceum w Świdnicy aktywnie angażuje się w promowanie postaci Krebsa oraz nauki języków obcych. Konkurs Krebsomaniacy jest organizowany od dwóch lat oraz odbywa się tradycyjnie w dniu 26 września- Europejskim Dniu Języków Europejskich. Organizatorem wystawy jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec w Berlinie we współpracy z siostrzeńcem Emila Krebsa Eckhardem Hoffmannem.

Monika Pasternak – Domagała