Dzień walki z AIDS
(04.12.2019)

W związku z trwającym w dniach 22-29 listopada 2019 r. Europejskim Tygodniem Testowania w kierunku HIV/AIDS oraz przypadającym w dniu 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS Powiat Świdnicki wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy zorganizował kampanię informacyjną. Do wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Powiatu Świdnickiego zostały rozesłane materiały informujące o akcji oraz o dostępnych punktach testowania w kierunku HIV nie tylko na terenie naszego województwa, ale również w całej Polsce.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy zorganizowali w dniu 28 listopada 2019 r. punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. W punkcie, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli uzyskać bardzo istotne informacje nt. miejsc w Województwie Dolnośląskim, w których można bezpłatnie wykonać test w kierunku HIV, dowiedzieć się w jakich sytuacjach może dojść do zakażenia wirusem, a które są całkowicie bezpieczne - mówi Alicja Synowska Członek Zarządu Powiatu. Przypomnijmy, że aby wykonać test w kierunku zakażenia HIV nie potrzebne jest skierowanie od lekarza, a sam test można wykonać całkowicie anonimowo- informuje Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy Agata Steczko-Szymańska. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, którzy licznie odwiedzali punkt informacyjny. Również po zakończonej kampanii testowania w kierunku HIV osoby zainteresowane będą mogły wykonać testy w stałych Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych, czynnych cały rok:

1. PKD przy Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego
    ul. Batorego 4, 58-300 Wałbrzych
    Godziny otwarcia: