AKTUALNO列I

Obchody 30 lecia Mszy Pojednania w Krzy穎wej
(19.11.2019)

W dniach 12-13 listopada Powiat 安idnicki odwiedzi造 delegacje z Powiatu Bergstra絽, Gminy Kleinmachnow oraz Powiat闚 Kartuskiego i Tatrza雟kiego, aby wsp鏊nie z przedstawicielami Powiatu 安idnickiego Starost Piotrem Fedorowiczem oraz Wicestarost Zygmuntem Wors uczestniczy w uroczystych obchodach 30-lecia Mszy Pojednania oraz mi璠zynarodowej konferencji samorz康owej „30 lat polsko - niemieckiego pojednania.

Samorz康owy wymiar porozumienia” w Krzy穎wej. Powiat partnerski Bergstra絽 reprezentowali Starosta Christian Engelhardt, Wicestarosta Diana Stolz, Przewodnicz帷y Rady Gottfried Schneider, Wiceprzewodnicz帷y Rady Hans - Jrgen Schocke odpowiedzialna za wsp馧prac partnersk Ewa Redemann oraz Przewodnicz帷y Stowarzyszenia Brcke/Most e.V. Philipp - Otto Vock, Gmin Kleinmachnow reprezentowali Zast瘼ca Burmistrza Hartmut Piecha, Przewodnicz帷y Rady Gminy Henry Liebrenz, Wiceprzewodnicz帷y Rady Gminy Klaus- Jrgen Warnick, Powiat Kartuski Cz這nek Zarz康u Janina Kwiecie, Powiat Tatrza雟ki Sekretarz Marek Borkowski. Historyczna msza pojednania z 12 listopada 1989 by豉 pocz徠kiem nowego rozdzia逝 w stosunkach polsko-niemieckich. Premier pierwszego niekomunistycznego rz康u Polski Tadeusz Mazowiecki oraz kanclerz Niemiec Helmut Kohl przekazali sobie znak pokoju, kt鏎y ur鏀 do rangi symbolu polsko-niemieckiego pojednania.

Monika Pasternak – Domaga豉

|  do g鏎y  |