Smak życia - droga od kuchni regionalnej do kuchni fusion
(13.11.2019)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy zrealizowali Projekt "Smak życia - droga od kuchni regionalnej do kuchni fusion" ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. W ramach wymiany uczniowie nabyli wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie realizując wspólny harmonogram z grupą projektową z Ukrainy. Razem spędzili czas zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie poznając kulturę, obyczaje, historię, dzieląc się soją wiedzą i umiejętnościami, tworząc i kreując jakość we współczesnym szkolnictwie.

W ramach wymiany zorganizowano zajęcia warsztatowe, zawodoznawcze, szkolenia, pogadanki, wykłady tematyczne dotyczące żywienia i dietetyki. Nie zabrakło narodowych akcentów - zarówno po polskiej, jak i ukraińskiej stronie. Współczesna szkoła, to szkoła kreatywna i innowacyjna, dlatego staramy się pobudzać do myślenia i namawiamy do spełniania marzeń. Każde doświadczenie to krok naprzód, w życie, które czeka na ludzi twórczych. Jako szkoła potrafimy inspirować, dlatego efektem naszej pracy jest publikacja książki w języku polskim i ukraińskim "Smak życia - od kuchni regionalnych do kuchni fusion". Naszymi pomysłami pragniemy podzielić się ze wszystkimi, którzy kochają kuchnię tak samo jak my.