Zadbaj o zdrowie razem z nami
(12.11.2019)

Już w najbliższą sobotę w Galerii Świdnickiej czekać na Państwa będą specjaliści, którzy zaproponują sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do kreatywnego dbania o własne zdrowie. 16 listopada 2019 r zapraszamy po raz kolejny do Galerii Świdnickiej na akcję bezpłatnych badań profilaktycznych pod hasłem „Nasze Zdrowie” - mówi Alicja Synowska Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

W godzinach od 14.00-18.00 czekać na Państwa będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg badań m.in. USG tarczycy, spirometrię, masaż limfatyczny kończyn. Będzie można sprawdzić swój wzrok oraz słuch – informuje Agata Steczko-Szymańska- Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

Nad naszą wagą, ilością tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w ciele, czuwać będzie wykwalifikowany dietetyk, który w razie konieczności poradzi nam co robić, aby czuć się lepiej oraz zdrowo się odżywiać.

Do odwiedzin w Galerii Świdnickiej zapraszamy również mieszkańców, którzy będą chcieli sprawdzić poziomu cukru i cholesterolu we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, zbadać wzrok czy też uzyskać fachowe porady w zakresie rehabilitacji – informuje Alicja Synowska.

Przy pomocy smokerlyzera będzie można dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu – rzecz istotna dla palaczy! Jak również będzie możliwość skorzystania z symulatorów alko- i narkogogli.

Będzie również możliwość uzyskania informacji o tym czym jest floating i kto może skorzystać tego rodzaju zabiegu.
O tym jak należy zadbać o biust informować będzie brafitterka oraz Świdnickie „Amazonki”.

Dla osób korzystających z badań organizatorzy przygotowali również niespodziankę.

REALIZATORZY:
Zespół Usług Medycznych „Medyk” Świdnica, CUM „Eskulap” Świdnica, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Salon Optyczny dr Marchewka Świdnica, Gabinet Fizjoterapii Edyta Zaorska-Rek, CalorEAT Gabinet Dietetyczny Agnieszka Kwiatkowska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Świdnickie Stowarzyszenie Amazonek w Świdnicy, Ocean Czasu Świdnickie Centrum Floatingu, Brafitti Salon Bielizny Świdnica.

Zapraszają
Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka.

Opracowanie Barbara Świętek
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych