AKTUALNOŚCI

 

 

  

"Hotelarka" trzecia w Polsce
(05.11.2019)

A A A

Kacper Mikosz z klasy 2g i Daria Pietruszewska z 3g z Zespołu Szkół Hotelarsko- Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy reprezentowali Świdnicę w VI Ogólnopolskim konkursie "Literacka kuchnia", który odbył się 29 października w Gdańsku. 

 konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie z 15 szkół z Polski, a zadaniem było przygotowanie zakąski i deseru inspirowanego twórczością klasyków i pisarzy współczesnych. Uczestników oceniało jury degustacyjne kucharskie, cukiernicze, literackie, design. Uczniowie ZSHT zdobyli 3 miejsce w kategorii deser. Doceniła ich również dodatkowo Akademia Czekolady z Łodzi. Kacper i Daria wykonali makaroniki z kremem cytrynowym i malinowym na bazie ganache z białej i mlecznej czekolady. Inspiracją był utwór Sarah Addison Allen, Magiczny Ogród. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Ewa Rudownik i Emilia Młynarczuk oraz pani polonistka - Aneta Sośnicka.

Konkursowi zorganizowanemu przez ZSGH w Gdańsku honorowo patronowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki oraz Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich pan Krzysztof Szulborski. Gratulujemy.

Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych

   

 

 


 

 |  do góry  |