XII Powiatowy Konkurs Turystyczny
(29.10.2019)

Tematem kolejnej edycji zmagań krajoznawczych, rozgrywanych w ramach Dni Gór były Góry Sowie. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Świdnickiego. Imprezę otworzyła pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska oraz Dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Świdnicy - pani Anna Borowska.

Uczestników powitał również świdnicki himalaista i organizator Dni Gór - Piotr Snopczyński. Podczas pierwszej część konkursu, przygotowanego przez pana Marcina Niemczyka, Katarzynę Stefanienko i Łukasza Soboczyńskiego, uczniowie rozwiązywali zadania testowe. W przerwie między etapami, uczestnicy wysłuchali relacji z himalajskich podróży pana Piotra Snopczyńskiego oraz skorzystali z poczęstunku, przygotowanego i serwowanego przez uczniów ZSHT pod kierunkiem pani Emilii Młynarczuk, Ewy Rudownik i Urszuli Żemojcin-Kowalskiej. Do kolejnego etapu - prezentacji - zakwalifikowało się pięcioro uczniów szkół podstawowych i czworo ze szkół ponadpodstawowych. Decyzją jury nagrodzeni zostali:

Szkoły podstawowe:

1. Bartłomiej Kotlicki, SP4 Strzegom,
2. Adam Szewrański, SP6 Świdnica,
3. Mateusz Lesiak, SP w Lutomii Dolnej.

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Aleksandra Fedak, ZS Strzegom,
2. Ryszard Chereźniak, I LO Świdnica,
3. Kinga Kępa, II LO w Świdnica.

Nagrody w postaci sprzętu turystycznego ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych