Konkurs językowy
(28.10.2019)

W dniu 22 października w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im Tony Halika w Świdnicy odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Tegoroczna edycja poświęcona została 30-letniej rocznicy upadku Muru Berlińskiego.

Uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe Powiatu Świdnickiego powitali Dyrektor Szkoły Aldona Liszka-Urbańska oraz Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Uczniowie zmierzyli się w licznymi zadaniami z zakresu lingwistyki, gramatyki oraz realioznawstwa podczas części pisemnej, następnie mieli możliwość zaprezentowania plakatów oraz prezentacji multimedialnych nawiązujących do historii Muru Berlińskiego. W ramach konkursu odbył się wykład Dyrektora Zarządzającego Fundacji Krzyżowa dr Roberta Żurka. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 30 uczniów. Laureatami pierwszych miejsc zostali Maksymilian Maślańczyk, z Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz Sarah Gamperl reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

Monika Pasternak – Domagała