AKTUALNOŚCI

 

 

  

(O)TRZĘSIENIE ZIEMI – czyli otrzęsiny w II Liceum Ogólnokształcącym
(16.10.2019)

A A A

Myśleliśmy o organizacji otrzęsin w konwencji morskiej, jednak stwierdziliśmy, że będzie to zbyt trudne logistycznie. Po wielu burzach mózgów, sprzeczkach i poszukiwaniach trafiliśmy na przysłowie arabskie „Ten kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.” 

Naszym celem stało się, aby pierwszoklasista Banacha mógł poprzez zabawę poszerzyć swoje horyzonty i przeżyć pierwszą podróż z nowymi kolegami. Wycieczka w nieznane odbyła się 11.10.2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym, to było uroczyste „(O)trzęsienie ziemi”. Tego dnia pełnoprawnymi Banachami stali się uczniowie aż siedmiu klas pierwszych! Każdy z nich musiał wejść w rolę obywateli różnych państw. W auli gościliśmy mieszkańców ze wszystkich zakątków świata! Jednak przebranie nie było jedynym zadaniem w tegorocznej akcji. Pierwszym zadaniem było przygotowanie filmu. Kolejnymi rysowanie z zawiązanymi oczami, odgadywanie składników mikstury i wiele innych... Mieliśmy nadzieję, że w trakcie przygotowań uczniowie będą mogli jeszcze lepiej się poznać, a przede wszystkim spojrzeć na
świat oczami licealisty. I tak po paru godzinach pierwszaki zostały Banachami. Banachy wiedzą więcej, słyszą lepiej, widzą czego inni nie zobaczą. Pierwszaki, witajcie w progach naszego liceum. Na koniec, chcielibyśmy podziękować wszystkim bez których organizacja otrzęsin byłaby niemożliwa: profesorom za wyrozumiałość dla nas w trakcie przygotowań, szanownemu Jury, za sprawiedliwe oceny, dźwiękowcom, za cierpliwość oraz pomoc w przygotowaniu sprzętu, dziewczynom z klasy 2b za występ oraz oczywiście wychowawcom i uczniom klas pierwszych za tak dobre przygotowanie oraz zaangażowanie.

Zuzanna Czernicka

   

   

 


 

 |  do góry  |