AKTUALNOŚCI

 

 

  

Pełnoprawni uczniowie w Zespole Szkół w Strzegomiu
(16.10.2019)

A A A

09.10.2019 roku zapisze się w historii Zespołu Szkół w Strzegomiu jako dzień integracyjny klas pierwszych Techników i Szkoły Branżowej. To właśnie w tym dniu wszyscy pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów. W tym roku szkolnym „na wejściu” do naszej szkoły spotkały się dwa roczniki uczniów- ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi absolwenci 8-letnich szkół podstawowych.

7 klas. Ponad 190 osób. I to właśnie dla nich uczniowie z klas drugich Technikum Informatycznego i Technikum Handlowego, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń- Anny Spychalskiej i Anny Czubali, przygotowali otrzęsiny i ceremonię pasowania na uczniów. Oficjalną część uroczystości poprowadzili Wiktoria Karpińska (2TH) i Michał Pawlica (2TI). Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Dyrektor Robert Wójtowicz symbolicznie, ogromnym mieczem (jak przystało na rycerzy Księcia Bolka- patrona Technikum) pasował ich na pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu. Druga część imprezy miała zdecydowanie bardziej rozrywkowy charakter, a poprowadzili ją: Daria Konieczny (2TH), Borys Cieciński (2TI) i Sławek Gajewski (2W). Pierwszoklasiści sprawdzali swoją wiedzę, kreatywność i umiejętności w różnych dziedzinach. Odgadywali postacie i miejsca ze zdjęć, układali puzzle, śpiewali, no i co tu dużo mówić- bawili się świetnie. Nie oszczędzono również wychowawców klas pierwszych, którzy musieli wykazać się wiedzą o swoich uczniach, ale oni też poradzili sobie doskonale. Dodatkową atrakcją dla pierwszoklasistów był niecodzienny i niezwykły występ zespołu muzycznego „Chojraki” w składzie: Karol Lewandowski, Kuba Fikiel i Wiktor Górowski- wszyscy z klasy 2 TI. To właśnie oni zadbali o dobry nastrój i świetną zabawę. Po zakończeniu otrzęsin pierwszoklasiści rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego- pana Grzegorza Sielawko, pana Pawła Durlika i pana Henryka Zatora. Były rzuty do kosza, wyciskanie sztangi, bieg z piłką lekarską i wiele innych. Ostatnią częścią Dnia Pierwszoklasisty były zajęcia integracyjne, które poprowadziły panie Monika Kozłowska i Dorota Sozańska i oraz pracownice Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej. A wszystko po ty, by nasi nowi uczniowie jak najlepiej się poznali, aby w pełni poczuli się nie tylko liczną, ale i solidną, zgraną częścią społeczności szkoły. Wszyscy doskonale się bawili i mimo zaciętej rywalizacji i walki o punkty dla swoich klas, tak naprawdę wszyscy są wygrani. A wśród nich:

1.Klasy po szkole podstawowej

  • 1 Technikum Informatyczne i Handlowe (wychowawczyni p. Agnieszka Oleszko)

  • 1 Technikum Ekonomiczne i Górnictwa Odkrywkowego (wychowawca p. Jacek Sozański)

  • 1 wielozawodowa „a” Szkoły Branżowej (wychowawca p. Henryk Zator)

  • 1 wielozawodowa „b” Szkoły Branżowej (wychowawca p. Paweł Durlik)

2.Klasy po gimnazjum

  • Technikum Informatyczne i Handlowe (wychowawca p. Piotr Rudnicki)

  • 1 Technikum Ekonomiczne i Górnictwa Odkrywkowego (wychowawczyni p. Elżbieta Milańczyk)

  • 1 wielozawodowa Szkoły Branżowej (wychowawca p. Marek Żubryd)

Już za rok to właśnie oni przygotują podobną imprezę dla swoich młodszych kolegów, którzy zdecydują się na wybór naszej szkoły. A my już dziś, serdecznie zapraszamy.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |