AKTUALNOŚCI

 

 

  

Świdnicki Ekonomik wrócił z Malty
(21.06.2019)

A A A

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4-tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w maltańskich przedsiębiorstwach: Valyou Pendergardens, NSTS, First Brigde, Ving, VJ Salmone, MSNC, Mediterra, Lily Agius Gallery,The MACC and Lux-it , w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018-1-PL01-KA102-049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pobyt i staże na Malcie zorganizowała organizacja pośrednicząca Improve Away, a koordynatorami grupy byli przesympatyczni Alberto i Ruth.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów maltańczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Vallettę i Mdinę tj. obecną i dawną stolicę Malty, wyspę Gozo i Comino z jej największą atrakcją turystyczną Blue Lagune, najpiękniejsze na Malcie plaże m. in. Golden Bay i Ghajn Tuffieha oraz największy otwarty targ rybny będący symbolem Malty w Marsaxlokk.

Pobyt na Malcie zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Papparazzi Club House, podczas której stażystom zostały wręczone certyfikaty ukończenia stażu.

Z żalem uczestnicy projektu opuszczali piękną Maltę. Jak sami stażyści mówią „ wracamy do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość oraz z planami powrotu tu za jakiś czas. Może już na wakacjach?”
Kolejnym etapem projektu jest zorganizowanie konferencji podsumowującej we wrześniu 2019, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Mirosława Ryś
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

   

   

 


 

 |  do góry  |