AKTUALNOŚCI

 

 

  

Gala Szkolnych Nobli po raz piąty
(16.04.2019)

A A A

Dnia 04 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbyła się już piąta edycja Szkolnych Nobli, czyli uroczystego wręczenia wyróżnień - symbolicznych medali przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w poszczególnych przedmiotach szkolnych, a także za sukcesy literackie, artystyczne oraz sportowe. 

W tym roku było 9 kategorii i 33 nominowanych. Kandydatów do nagród typowali i wybierali członkowie Kapituły, czyli nauczyciele poszczególnych przedmiotów. A oto nominowani i zwycięzcy poszczególnych kategorii w tym roku szkolnym:

  • KATEGORIA 1. język polski - Anna Bułas Julia Partyka, Zofia Brzozowiec

  • KATEGORIA 2. historia - Kajetan Kopciuch, Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Pajor,

  • KATEGORIA 3.  język angielski - Gerard Gawłowski, Kamil Kozar, Hubert Muszyński

  • KATEGORIA 4.  język francuski-Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Wójtowicz, Julia Walkiewicz

  • KATEGORIA 5.  język rosyjski - Weronika Kobos, Adrian Kot, Sylwia Kwaśniak,

  • KATEGORIA 6.  matematyka - Szymon Cybulski, Katarzyna Czernecka, Gerard Gawłowski

  • KATEGORIA 7.  fizyka - Jakub Marcyniuk, Mikołaj Matuszak, Gerard Gawłowski

  • KATEGORIA 8.  talent artystyczny - Kamila Sokołowska, Julia Partyka, Klaudia Wysoczańska

  • KATEGORIA 9.  talent sportowy - drużyna piłkarek ręcznych: Milena Borowiec, Weronika Graczyk, Daria Jackowska, Oliwia Kanik, Wiktoria Borowiec, Patrycja Czarkowska, Martyna Górka, Patrycja Marcinowska, Klaudia Smolińska

W V edycji Szkolnych Nobli dominowały klasy I i III. Właśnie z tych klas nominowano najwięcej kandydatów w kategoriach naukowych oraz sportowych. Klasy III uzyskały 15 nominacji w różnych kategoriach, klasy I - 11 nominacji, a klasy II - 7. Największą liczbą nominowanych (8) i nagrodzonych (3) może się pochwalić klasa 3b. W tej edycji były osoby, które otrzymały Szkolnego Nobla z 2 przedmiotów i to ścisłych (G. Gawłowski - matematyka, fizyka), a jeden uczestnik okazał się najlepszy w swojej kategorii po raz drugi (H. Muszyński- j. angielski). W kategorii sportowej najliczniej reprezentowane były kl. 3c i I c.

Patrząc z perspektywy 5 lat Szkolnych Nobli na laureatów poprzednich edycji, łatwo dostrzec, że losy wielu z nich potoczyły się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym naszą nagrodą. Wielu laureatów i laureatek studiuje dziś na kierunkach pokrewnych kategoriom, w których kiedyś zwyciężali. To my pierwsi dostrzegliśmy ich potencjał, to tutaj, w naszej szkole, mieli możliwość go rozwijać. Mamy nadzieję, że również dla tegorocznych laureatów Szkolne Noble będą drogowskazem do podążania w kierunku wskazanym tym symbolicznym medalem. Wszystkim nominowanym i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Grażyna Łupkowska
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |