AKTUALNOŚCI

 

 

  

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych rozstrzygnięty
(10.04.2019)

A A A

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego jest organizowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Przez dziesięć lat był on dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych od tego roku zmienił nazwę. Wręczenie nagród laureatom i finalistom I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowanego przez panią Iwonę Juźwę i panią Honoratę Kierul odbyło się podczas Dnia Otwartego. 

W tegorocznej edycji, w etapie szkolnym wzięło udział ponad 380 uczniów, w a finałowa siódemka, wyłoniona po części ustnej etapu powiatowego przedstawia się następująco:

  • I miejsce - Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

  • II miejsce - Sara Bilska, również ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

  • III - Kacper Wilgus z Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego.

Wyróżnienia i tytuł finalisty otrzymały także: Monika Manowska i Kalina Kwiecień ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Julia Tobiasz (SP w Witoszowie) oraz Julia Mielcarz (SP nr 4 w Świdnicy). Oprócz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców II LO oraz wydawnictwo Oxford University Press, zarówno laureaci jak i finaliści konkursu otrzymują dodatkowy punkt przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Gratulujemy zwycięzcom, szczególnie że poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników konkursu był bardzo wysoki a finalistów i laureatów wręcz rewelacyjny.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

   

 


 

 |  do góry  |