AKTUALNOŚCI

 

 

  

Świdnicki Ekonomik wrócił z Portugalii
(08.03.2019)

A A A

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4-tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w portugalskich przedsiębiorstwach: Publiplanicie, Dotesfera, Intermache i Amators Car – Seat i Opel/BMW w Evorze, w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018-1-PL01-KA102-049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów Portugalczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Castelo de Monsaraz, największe sztuczne jezioro w Europie z zaporą wodną Alqueva, pałac Pena w Sintra koło Lizbony, plaże oceanu Atlantydzkiego dla serwerów w dzielnicy Lizbony Costa de Caparica i centrum Lizbony.

Pobyt w Porugalii zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Graciete w Evorze, podczas którego prezes organizacji pośredniczącej AENIE Jaime Araujo, w obecności zaproszonych pracodawców z Intermache i A.Matos Car , wręczył stażystom certyfikaty ukończenia stażu.

Pożegnaniom i podziękowaniom nie było końca……. Uczniowie wrócili do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość. Jak sami stażyści mówią „staż był niezwyły, merytoryczny, świetnie zorganizowany i przebiegał wyjątkowo w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze”.

Kolejnym etapem projektu jest wyjazd drugiej grupy uczniów na staż na Maltę, który odbędzie się w maju 2019.

Mirosława Ryś
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

 

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |