AKTUALNOŚCI

 

 

  

Zimowe ferie w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu
(25.02.2019)

A A A

W dniach 28.01-01.02 w Zespole Szkół Specjalnych zorganizowane zostały ferie zimowe. Dla uczniów naszej szkoły przygotowano wiele atrakcji i wyjazdów. Pierwszy dzień rozpoczął się od warsztatów dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabaw na śniegu i lodzie. Uczestnicy chętnie pracowali i wykonywali prace plastyczne. 

Brali również udział w grach i zabawach ruchowych. Kolejnego dnia uczestnicy wybrali się na strzegomski basen "Delfinek", gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz zrelaksować się w jacuzzi. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem pana ratownika, który chętnie udzielał wskazówek dotyczących korzystania ze sprzętu pływackiego. 

Z wielką niecierpliwością czekali wszyscy ba wyjazd do Świebodzic do fabryki "Śnieżka - Invest". Panie brygadzistki dokładnie opowiedziały o procesie wytwarzania cukierków. Uczniowie mogli zwiedzić zakład, doglądać pracy na różnych stanowiskach, jak również spróbować pysznych cukierków. Dzień zakończył się wspólnym posiłkiem w pizzerii. Uczestnicy ferii mogli także przenieść się w magiczny świat podczas projekcji filmu pt. "Marry Poppins powraca" w Strzegomskim Centrum Kultury. W ostatni dzień nie mogła zabraknąć wrażeń. Podczas wyjazdu do zagrody edukacyjnej Ostoja w Mościsku uczestnicy dowiedzieli się wiele o specyfice pracy na wsi. Poznali zwierzęta zamieszkujące zagrodę oraz czynnie brali udział w ich karmieniu. Największym zainteresowaniem cieszyły się króliki oraz świnki morskie, którymi można było się zaopiekować, tuląc je i głaszcząc. Wytłumaczono wszystkim jak wygląda proces pieczenia chleba. Uczniowie sami wyrobili ciasto, dodając niezbędne składniki, uformowali bułeczki oraz wykonali na nich ozdoby. Nauczyli się rozpoznawać pospolite zboża oraz mąki, które są z nich wytwarzane. Czas spędzony w bardzo miłej atmosferze zakończył się rozdaniem upominków dla dzieci - oczywiście były nimi świeżo wypieczone bułeczki własnej roboty.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |