AKTUALNOŚCI

 

 

  

"Górnicy" z Zespołu Szkół w Strzegomiu na Międzynarodowych Targach Poznańskich STONE 2018
(21.11.2018)

A A A

Młodzież z Technikum Górnictwa Odkrywkowego Zespołu Szkół w Strzegomiu pod opieką nauczycieli: Renaty Dziurli i Jacka Sozańskiego, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Branży Kamieniarskiej STONE w Poznaniu. To już kolejny rok z rzędu uczniowie z kierunku górniczego uczestniczą w wydarzeniu na skalę światową. 

Należy wspomnieć, że w Międzynarodowych targach STONE wzięło udział 200 wystawców z 18 krajów: Polski, Portugalii, Słowenii, Włoch, Ukrainy, Chin, Belgii, Indii, Węgier, Litwy, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Szwecji, San Marino, Holandii, Hiszpanii i USA.

Na początek młodzież wzięła udział w uroczystym otwarciu targów STONE, GLASS i wręczeniu Złotych Medali MTP - najbardziej prestiżowego wyróżnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyznawanych najlepszym produktom eksponowanym na targach STONE 2017. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć ekspozycję materiału kamiennego z różnych stron świata, bogatą ofertę maszyn, narzędzi do obróbki, półproduktów i wyrobów kamiennych, nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy profesjonalnej obróbce kamienia, a także pokazy pracujących maszyn "na żywo". Również i w tym roku przyjrzeli się pokazom Mistrzów Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia, z którymi również współpracowali podczas tegorocznych obchodów Święta Granitu Strzegomskiego na Rynku Strzegomskim. Wszystko to zapewne przybliżyło uczniom specyfikę branży kamieniarsko-górniczej.

Należy podkreślić, że udział młodzieży w MTP nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe wyjazdu ze strony dyrektora targów - Roberta Mieldziuka, przy współpracy "Klastra Kamieniarskiego" i "Fundacji Bazalt", za co w tym miejscu raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |