AKTUALNOŚCI

 

 

  

Światowy Tydzień Umiejętności Zawodowych DOLNOŚLĄSKA KONFERENCJA „Poprzez talent do przyszłości zawodowej”
(13.11.2018)

A A A

Dolnośląska Konferencja "Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym - Poprzez talent do przyszłości zawodowej" została zorganizowana w ramach Światowego Tygodnia Umiejętności Zawodowych przez trzy współpracujące instytucje: ZSM w Świdnicy, Szkołę Podstawową Nr 6 w Świdnicy oraz DODN we Wrocławiu i odbyła się dziś 7.11.2018 w ZSM w Świdnicy.

Do uczestnictwa w Konferencji zostali zaproszeni doradcy zawodowi z województwa dolnośląskiego, specjaliści zajmujący się poradnictwem i nauczyciele uczący przedmiotu przedsiębiorczość. Organizatorami całego wydarzenia był pan Marcin Kuc, nauczyciel i doradca zawodowy ze Szkoły Podstawowej Nr 6, a współorganizatorką pani Anna Smusz-Malicka, pedagog szkolny z ZSM.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Prezydent Miasta Świdnica, Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich, firmy PROGRA.pl, Akademia Webinaru z Poznania oraz Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne CET ze Świdnicy.
O godz. 9.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie konferencji przez: panią dyrektor Katarzynę Skibicką, panią dyrektor Ewę Norkowską oraz pana Krzysztofa Anklewicza, dyektora ZSM. Następnie w części wykładowej Konferencji głos zabrali:

 • pani Katarzyna Kiek, dyrektor Dolnośląskich Pracodawców -„Współczesny rynek pracy a współczesne wymagania od pracownika”.

 • pani Ewa Norkowska, kierownik ds. kształcenia zawodowego DODN Wrocław -
  „Rozporządzenie o doradztwie zawodowym - ABC dla doradcy zawodowego”.

 • pan Daniel Wijas, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu i filii DWUP w Jeleniej Górze - „Wspomaganie, uzupełnianie w planowaniu kariery - zadania i cele…”

 • pan Marcin Kuc , doradca zawodowy i nauczyciel w SP6 Świdnica oraz ZSM Świdnica -
  „Talent jako klucz do planowania ścieżki kariery ucznia”.

W części warsztatowej odbyły się następujące warsztaty w grupach:

 1. Planowanie kariery – pani Małgorzata Reichel, nauczyciel- konsultant, DODN Wrocław.

 2. Spedytorem być…- panie Paulina Chudy i Adrianna Świder, nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSM.

 3. Metody diagnostyki elektroniki samochodowej- pan Sławomir Józwicki, nauczyciel ZSM i CKZ Świdnica.

 4. Technik mechanik od kuchni – pani Jolanta Wikarek i pan Edward Dzikowski, nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSM.

W Konferencji uczestniczyło 54 doradców i specjalistów z całego Dolnego Śląska. Na koniec pełnego wrażeń dnia wśród uczestników rozlosowano nagrody w postaci licencjonowanych programów doradczych PROGRA.pl oraz voucherów na szkolenia w firmie CET.

Zespół Szkół Mechanicznych w Swidnicy

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |