AKTUALNOŚCI

 

 

  

O Górach Stołowych 
(20.10.2018)

A A A

Po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Turystyczny. W tegorocznej edycji konkursy pod hasłem Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym, uczniowie podejmowali tematykę specyfiki i atrakcji turystycznych w Gór Stołowych. 

W pierwszej części konkursu uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozwiązywali test pisemny. Osoby z najlepszym wynikiem zakwalifikowały się do kolejnej tury. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie, uczniowie wzięli udział w spotkaniu ze świdnickim himalaistą - Piotrem Snopczyńskim. Gość specjalny konkursu opowiadał o próbie wejścia na K2, w której uczestniczył w ramach Narodowej zimowej wyprawy 2017/2018. W przerwie była również okazja na poczęstunek: pyszna sałatka gyros, tortille i słodkości, a wszystko to przygotowane przez uczniów klasy 1g pod kierunkiem pani Ewy Rudownik. Nagrody i dyplomy, wręczane przez wicestarostę Zygmunta Worsę, panią dyrektor ZSHT Aldone Liszkę-Urbańską, panią kierownik SSM Ilonę Rutkowską i organizatora konkursu, pana Marcina Niemczyka, otrzymali:

W kategorii szkół podstawowych:

  • Marta Kisielewicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu

  • Izabela Bator, Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy

  • Paulina Pacuła, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

  • Zuzanna Kornaś, Zespół Szkół w Strzegomiu

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Konkurs przygotowali: pan Marcin Niemczyk, pani Katarzyna Stefanienko i pan Łukasz Soboczyński.

Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |