AKTUALNOŚCI

 

 

  

Festiwal Nauk w strzegomskim LO 
(24.10.2018)

A A A

Nawet w sobotę (6.10.) drzwi Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego były otwarte dla spragnionych wiedzy młodych ludzi. W tym dniu została zorganizowana kolejna edycja Festiwalu Nauk „Matematyka jest wszędzie”. Duchy najsłynniejszych matematyków i fizyków przemieszczały się po korytarzach LO, szepcząc o największych tajemnicach przedmiotów ścisłych. 

Organizatorami festiwalu była młodzież LO oraz nauczyciele: mgr Ewa Tutka, mgr Agnieszka Kowalczyk, mgr Katarzyna Tomczyk-Sulima mgr Przemysław Knap, mgr Robert Kelner. W tym roku zaproszenie przyjęli uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielami, z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Młodzi miłośnicy nauk ścisłych mogli spróbować swoich sił w kryptologii, sprawdzić działanie zabawek logicznych i gier matematycznych, a ci, którzy mają w sobie odrobinkę zdolności manualnych, mogli poćwiczyć sztukę origami. 

Wszystkie atrakcje matematyczno – fizyczno – informatyczne skupione były w pięciu pracowniach, które w tym dniu przyjęły następujące nazwy: Twierdza Szyfrów, Nie Tylko Dla Orląt, Jarmark Sztuki Matematycznej, Papierowe Fantazje, Myki z Fizyki. Oprócz atrakcji związanych z naukami ścisłymi, młodzi adepci wiedzy mogli też sprawdzić działanie nowoczesnych pracowni matematyczno - przyrodniczych, w które (w 2017 r.) zostało wyposażone LO (dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafiły do Powiatu Świdnickiego). To było ciekawe i nietypowe spotkanie z naukami ścisłymi. Okazuje się, że matematykę, fizykę i informatykę można zgłębiać z przyjemnością, a nawet dreszczykiem emocji. Widzimy się za rok!

Alan Tułacz
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |