AKTUALNOŚCI

 

 

  

Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach 
(15.10.2018)

A A A

Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, od lat propagujące współpracę polsko – czeską oraz integrację młodzieży euroregionu Glaciensis było głównym organizatorem Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach, w którym udział wzięła drużyna Zespołu Szkół.

8 października 2018 r. w malowniczej Nowej Rudzie nasza drużyna, w składzie Kamila Ogryzek, Aneta Walczak, Bartosz Kruk, Tomasz Posacki, przygotowana przez panią Marzennę Łaciuk , stanęła do rywalizacji z zespołami reprezentującymi szkoły z Ostravy, Broumova, Mlada Boleslaw, Opola, Kłodzka, Kudowy, Nowej Rudy, Bolesławca, Bielawy, Świdnicy, Ząbkowic, Dzierżoniowa i Świebodzic.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to test zamknięty z 40 pytaniami składający się z 40 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie, kulturze, historii Polski i Czech. Połowa pytań dotyczyła Polski, a połowa Czech (czasem pytania dotyczyły zarówno Polski, jak i Czech). Druga część konkursu to zadania praktyczne np. zamówienie posiłku po czesku dla polskich drużyn lub po polsku dla drużyn z Czech. Zaplanowanie polsko – czeskiej podróży, ze wskazaniem na mapie do jakich 3 miejsc w Polsce, a do jakich 3 miejsc w Czechach warto pojechać i dlaczego. Nasi uczniowie debiutując w tego rodzaju konkursie zajęli 5 miejsce na 22 drużyny. Gratulujemy sukcesu!

Zespół Szkół w Strzegomiu

   

   

 


 

 |  do góry  |