AKTUALNOŚCI

 

 

  

XIII Rajd szkolny w Zespole Szkół w Strzegomiu 
(15.10.2018)

A A A

Od 13 lat w Zespole Szkół w Strzegomiu organizowane są rajdy szkolne z okazji "Światowego Dnia Turystyki". Jest to święto turystów, ludzi aktywnych. To także doskonała okazja do integracji środowiska turystycznego. W przypadku Zespołu Szkół w Strzegomiu - integracja uczniów, jak i "zaszczepianie" w nich pasji do uprawiania turystyki.

Celem tegorocznego wyjazdu był Wąwóz Myśliborski, a tam wędrówka wzdłuż edukacyjnej ścieżki dydaktycznej oznaczonej symbolem sowy. Już tradycyjnie - uczestnicząc w rajdzie szkolnym, a także otrzymując materiał dydaktyczny w postaci mapy i specjalnych zadań na kartach pracy - każdy uczestnik miał okazję sprawdzić swoje umiejętności dotyczące orientacji na mapie, jak i pogłębić wiedzę nt. geografii i geologii regionu, który był odwiedzany. Po dużej dawce integracji poprzez wędrówkę i intelektualny wysiłek, na zakończenie wyjazdu z radością uzupełniliśmy kalorie pieczonymi kiełbaskami.

Doskonała pogoda i towarzyska atmosfera sprzyjały mile spędzonemu czasowi. Za organizację i przebieg wyjazdu odpowiedzialni byli: Renata Dziurla i Jacek Sozański, przy pomocy Ilony Dobrochowskiej i Katarzyny Zator.
Mamy nadzieję, że kolejne obchody ŚDT odbędą się także za rok.

Renata Dziurla
Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |