AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczennica LO w Świebodzicach- Klaudia Wysoczańska - laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Literackiej 
(12.06.2018)

A A A

25.05. na deskach Świdnickiego Teatru Miejskiego odbył się finał Przeglądu Piosenki Literackiej PaPaLi 2018. Gwiazdą konkursu i jednym z jurorów był śpiewający aktor Mariusz Kiljan. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży 16 –26 lat. Jego cel to „rozbudzanie i popularyzacja amatorskiej twórczości wokalnej w zakresie piosenki literackiej i aktorskiej, doskonalenie warsztatu artystycznego, promocja młodych talentów oraz prezentacja i konfrontacja dokonań twórczych”. 

W pierwszym etapie jury na podstawie nadesłanych nagrań wyłoniło uczestników do prezentacji na scenie. Do ścisłego finału- 15 wykonawców- zakwalifikowała się nasza uczennica- Klaudia Wysoczańska - która wystąpiła z dwoma utworami. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru E. Bartosiewicz pt. „Ostatni”, oraz „Co się śni niewidomym” autorstwa N. Kuleszy.

 Podbiła serca publiczności nastrojowym wykonaniem świetnie dobranych piosenek. Po brawurowym i oklaskiwanym gromkimi brawami występie, decyzją jury zdobyła 3. miejsce. Klaudia śpiewa od dzieciństwa. Obdarzona pięknym, mocnym głosem o ciepłej barwie, nie poprzestaje na swoim talencie. Szkoli głos, pracując pod opieką nauczyciela śpiewu- Tomasza Sochackiego, prowadzącego grupę wokalną „Katharsis”. Z powodzeniem prezentuje się w konkursach i przeglądach wokalnych o coraz większej randze i zasięgu. W grudniu ub. roku zdobyła pierwsze miejsce w XV Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Gratulujemy Klaudii, wsłuchujemy się w Jej śpiew i życzymy dalszych sukcesów.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

 

 


 

 |  do góry  |