AKTUALNOŚCI

 

 

  

Matematycy ze Świdnicy nie dali nikomu szansy.
8. Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny 

(04.06.2018)

A A A

W dniach 29.05-30.05.2018 w Zakopanem już po raz ósmy odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi zdolni matematycy z 4 powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego i łowickiego. Co roku gospodarzem organizującym konkurs międzypowiatowy jest inny powiat.

Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. I tak po przeprowadzeniu etapu powiatowego w skład drużyny powiatu świdnickiego weszli: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych, Wojciech Drochomirecki z I LO, Jakub Blach i Sebastian Melańczuk, obaj z II LO.

Drużyna naszego powiatu nie dała nikomu żadnych szans zdobywając wszystkie miejsca na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Etap indywidualny, który odbył się we wtorek 29 maja wygrał Wojciech Drochomirecki, II miejsce zdobył Jakub Blach, a III Michał Spisak. Wszyscy z drużyny powiatu świdnickiego! Brawo!

W etapie drużynowym , który odbył się dzisiaj ( 30 maja) zwyciężyła również drużyna powiatu świdnickiego! Brawa i gratulacje dla zwycięskiej drużyny! Kolejne miejsca zdobyły następujące drużyny: II – powiat kartuski, III – powiat tatrzański, IV- powiat łowicki.

Należy dodać, że punktacja indywidualna również miała znaczenie dla ogólnej punktacji drużynowej.
Cieszymy się ogromnie z tak spektakularnego zwycięstwa! Mamy nadzieję, że tak tęgie matematyczne głowy zdobędą jeszcze niejeden laur dla naszego miasta i powiatu. Jeszcze raz ogromne gratulacje.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

 

 


 

 |  do góry  |