AKTUALNOŚCI

 

 

  

Reporter TVN 24 na zajęciach w strzegomskim LO 
(30.05.2018)

A A A

W poniedziałek (28.05.18 r.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził Maciej Warsiński - reporter TVN 24.

Dziennikarz przygotował warsztaty dziennikarsko - medialne dla klas humanistycznych. Uczniowie mieli okazję wejść w rolę reporterów i stworzyć przed kamerą własną wizję reportażu. Licealiści dowiedzieli się również, jak wygląda praca z perspektywy dziennikarza, poznali sposoby pozyskiwania informacji oraz techniczną stronę budowy informacji. To była doskonała okazja, aby przećwiczyć tworzenie: czołówki, przywitania, headów (przedstawienia najważniejszych informacji), zapowiedzi oraz materiału.

Spotkanie z redaktorem pozwoliło humanistom doświadczyć, chociaż przez chwilę, codziennej pracy dziennikarza, ale także poznać wiele ciekawych faktów związanych z wykonywaniem tego pasjonującego zawodu.

Po zajęciach warsztatowych licealiści przeprowadzili z gościem wywiad w studiu radiowym "Głos Liceum", a także wykonali kilka zdjęć oddających atmosferą spotkania.

Już na początku czerwca klasa dziennikarsko - medialna i prawnicza (I a) udaje się do Warszawy na dalszą część projektu dziennikarskiego, podczas którego humaniści zwiedzą media ogólnopolskie.

Aneta Kopeć
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |