AKTUALNOŚCI

 

 

  

Najlepsi germaniści - gimnazjaliści w „Trójce” 
(10.04.2018)

A A A

Już po raz siódmy 23 marca 2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie spotkali się gimnazjaliści, zainteresowani językiem niemieckim. Tradycyjnie już odbył się Konkurs Języka Niemieckiego dla klas gimnazjalnych i szkół podstawowych "Wie weit bist du jetzt?" Organizatorem konkursu jest III L.O. z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego Jolanty Wiktorko i Adriana Gnilki. 

W konkursie wzięło udział 30 młodych germanistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, a także reklama III L.O. w Świdnicy, jako szkoły średniej, w której gimnazjaliści mogą kontynuować naukę.
Uczestnicy konkursu zmagali się z testem leksykalno – gramatycznym a także sprawdzianem wiadomości, dotyczących geografii, historii, polityki, kultury czy sportu Niemiec. Młodzi germaniści musieli się więc wykazać zarówno wiedzą, dotyczącą Jana Sebastiana Bacha czy Martina Lutra, jak i Heidi Klum, Mario Götze czy Severina Freunda.

Organizatorzy konkursu germaniści pp. Adrian Gnilka i Jolanta Wiktorko składają podziękowania klasom I „a” i I „b” za pomoc w organizacji tegorocznej edycji konkursu.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo LektorKlett.

Laureaci konkursu, otrzymali nagrody podczas dnia otwartego III LO 7. kwietnia z rąk Dyrektora Szkoły pana Krzysztofa Frączka i organizatorów zmagań językowych pp. Adriana Gnilki i Jolanty Wiktorko .

Laureaci tegorocznej edycji to :

1.Miejsce IZABELA BUDIS Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy
2.Miejsce JAKUB KRZYŚKÓW Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
3.Miejsce DOMINIK BOESL Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
3.Miejsce FILIP BRZOZOWSKI Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy
3.Miejsce MARTA LUTEREK Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym

Poza laureatami podziękowania otrzymały również przygotowujące ich do konkursu germanistki.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |