AKTUALNOŚCI

 

 

  

Projekt „Śladami Emila Krebsa” 
(04.04.2018)

A A A

Powiat Świdnicki oraz Fundacja Fondazione L ’Unione Europea z Berlina przystępują do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego pn. „Śladami Emila Krebsa”, który uzyskał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Celem projektu jest pobudzenie i zwiększenie zainteresowania nauką języka niemieckiego za pośrednictwem postaci historycznej wybitnego poligloty Emila Krebsa oraz zwiększenie wiedzy nt. Niemiec. 

Projekt zostanie zrealizowany w terminie 09.04 -27.09.2018. W jego ramach zaplanowano konkursy językowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu innowacyjnych metod nauczania oraz wykłady. Konkurs języka niemieckiego „Odkryj Emila Krebsa” odbędzie się już 10 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, natomiast konkurs językoznawczy „Krebsomaniacy” będzie miał miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy w dniu 26 września. Grupę docelową stanowią uczniowie i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Inspiracją dla powstania projektu był cykl spotkań z wnukiem brata Emila Krebsa p. Eckhardem Hofmannem, który od lat aktywnie angażuje się w promowanie postaci przodka.

Emil Krebs był poliglotą, dyplomatą, tłumaczem i sinologiem. Urodził się w roku 1867 w Świebodzicach. Do historii przeszedł jako geniusz językowy, który zajmował się 111 językami obcymi, natomiast biegle władał 68.

 

 

 


 

 |  do góry  |