AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dzień Europejski w świebodzickim LO 
(15.03.2018)

A A A

W poniedziałek, 12.03. 2018 r. w świebodzickim LO odbył się Dzień Europejski. Jest to cykliczna impreza organizowana w naszej szkole od wielu lat. Zaprosiliśmy uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i spędzenia kilku godzin w LO na zabawach, konkursach i degustacjach. Każda klasa i zaproszone reprezentacje szkół miały za zadanie stworzyć stoiska z tradycyjnymi potrawami z krajów UE i Rosji, przygotować drużynę do udziału w quizie, przebrać się w stroje reprezentujące wybrany kraj, stworzyć karykaturę jego mieszkańca, a także zaprezentować występ artystyczny adekwatny do tematu imprezy.

Uroczystość zapoczątkował barwny korowód reprezentujący charakterystyczne stroje państw. Podziwiać więc mogliśmy przemarsz prezentacji krajów: Hiszpanii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Czech, Włoch i Niemiec. Mieliśmy także niepowtarzalną możliwość spróbowania pysznych dań z ze wszystkich stron świata.

Niewątpliwą atrakcją okazały się występy uczniów naszego liceum oraz zaproszonych gości- pokazy taneczne, wokalne i instrumentalno-wokalne. Wszyscy artyści spisali się świetnie i porwali publiczność do wspólnej zabawy.

Mieliśmy także okazję oglądać zmagania uczestników Dnia Europejskiego w quizie wiedzy o krajach Unii Europejskiej i Rosji. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych musieli odpowiedzieć na różnorodne pytania z zakresu kultury, sztuki, geografii, gospodarki i polityki. W konkursie wzięło udział 6 drużyn. I miejsce zajęła reprezentacja z Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach, II miejsce- uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, a na III uplasował się zespół ze Społecznego Gimnazjum Akademickiego w Świebodzicach.

Podczas imprezy został też rozstrzygnięty konkurs na karykaturę wybranego mieszkańca kraju UE i Rosji. Z 6 szkół otrzymaliśmy łącznie 23 prace z różnymi koncepcjami artystów. Nie zabrakło Rumcajsa, królowej Elżbiety, Władimira Putina, Penelope Cruz, czy też Sherlocka Holmes’a. I miejsce zajęły: Oliwia Prusińska, Nicole Szklarczyk, Dominika Ciechowicz z Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach; II miejsce- Kalina Bartosiewicz z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach; a III miejsce- Anna Bułas z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Wyróżnienie otrzymała Amelia Piotrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach.

Dzień Europejski w LO okazał się wspaniałą okazją do integracji uczniów świebodzickich szkół, prezentacji różnorodnych talentów, umiejętności i wiedzy, a przede wszystkim stanowił świetną rozrywkę i alternatywę dla monotonii szkolnej codzienności.

Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy za wspólną zabawę. I zapraszamy za rok.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |