AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dziś Warszawa, jutro reszta świata 
(09.03.2018)

A A A

Ostatniego dnia lutego klasy trzecie ruszyły na podbój stolicy. Ta niezwykła wycieczka odbyła się dzięki staraniom Posła RP Pana Ireneusza Zyski, który umożliwił uczniom wizytę w polskim parlamencie oraz zwiedzenie Stadionu Narodowego.

Swoją podróż zaczęliśmy od najważniejszego miejsca dla państwa, czyli gmachu Sejmu i Senatu. Oprócz towarzyszącej nam pani przewodnik, która dysponowała niesamowitą wiedzą na temat polskiej władzy oraz budynków dzisiejszego rządu, Pan Poseł Zyska podzielił się z nami swoją wiedzą na temat historii parlamentaryzmu oraz pracy Sejmu. Podczas naszej wizyty w parlamencie mieliśmy przyjemność zobaczyć Salę Posiedzeń w Sejmie oraz przyjrzeć się bliżej pracy posłów. Na korytarzach spotkaliśmy wiele znanych postaci pracujących w Parlamencie oraz niezliczonych dziennikarzy. Pan Poseł zadbał również o nasze wyżywienie i w restauracji sejmowej zjedliśmy pyszny obiad z deserem. Tutaj niestety musieliśmy się pożegnać z Panem Posłem, który na do widzenia obdarował nas prezentami związanymi z Sejmem.

Następnym punktem na naszej mapie był Stadion Narodowy, który w rzeczywistości jest jeszcze większy niż wydaje się na ekranie. Niezwykłą radość sprawiła nam możliwość siedzenia na ławkach rezerwowych, bo kto wie? Może dokładnie na tym samym fotelu siedział Jakub Błaszczykowski? Oczywiście nie ominęła nas okazja zwiedzenia szatni drużyn oraz sali konferencyjnej.

Po opuszczeniu stadionu udaliśmy się w starszą część Warszawy, gdzie pod czujnym okiem Zygmunta, przyglądającego się z kolumny, mogliśmy skorzystać z czasu wolnego. Część wykorzystała okazję, aby zrobić sobie zdjęcie z syrenką, część wolała zjeść coś smacznego w klimatycznych restauracjach.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Ireneuszowi Zysce za wspaniałą wycieczkę. Dzięki Jego inicjatywie, przywieźliśmy ze sobą kolejną walizkę nowych wrażeń, wspomnień i może spełnionych marzeń i mimo że zmęczeni po nocnym powrocie, to zapewne nie raz będziemy wspominać ten dzień.

Maja Wawrzyniak IIIc
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |