AKTUALNOŚCI

 

 

  

Ferie 2018 w strzegomskim LO 
(01.02.2018)

A A A

Jak co roku, tak i tym razem Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zaproponowało dzieciom i młodzieży z naszej gminy udział w zajęciach, czyli aktywne i poznawcze wykorzystanie czasu wolnego podczas ferii zimowych. Działania te odbyły się w drugim tygodniu ferii, a nadano im wspólną nazwę "Ferie z LO 2018".

Oferta zajęć była zróżnicowana. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, choć byli i tacy, którzy uczestniczyli w większości tegorocznych warsztatów.

W poniedziałek (22.01) odbyły się VI Mistrzostwa Strzegomia w SUDOKU. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach wiekowych, a nad jej przebiegiem czuwali matematycy - pani wicedyrektor Ewa Tutka i pan Przemysław Knap. W wyniki zmagań wyłoniono laureatów w trzech grupach wiekowych (od najmłodszych do uczniów szkół średnich):

- w pierwszej kategorii wiekowej:
I miejsce zajął Bartek Andrzejewski
II miejsce - Antoni Knap
III miejsce - Amelia Pietkiewicz

- w drugiej kategorii wiekowej:
I miejsce zajęła Natalia Anatyszak
II miejsce - Mateusz Paszynin
III miejsce - Dawid Andrzejak

- w najstaszej kategorii wiekowej:
I miejsce zajęła Milena Paszynin
II miejsce - Wiktor Rzeziński
III miejsce - Jagoda Kotlicka

We wtorek (23.01) w nowej pracowni komputerowej odbyły się warsztaty szyfrowania, które poprowadziła pani Katarzyna Tomczyk-Sulima.

Z kolei w środę (24.01) uczestnicy "Ferii w LO" udali się do Opery Wrocławskiej, by oddać się iście duchowej uczcie, jaką była możliwość obejrzenia operetki ,,Zemsta Nietoperza" Johanna Straussa (syna),a w reżyserii Heleny Kaut-Howson.
W czwartek (25.01) zainteresowani dziennikarstwem wzięli udział w warsztatach, które w szkolnym studiu radiowym poprowadziła pani Małgorzata Kucharska. Redagowano i przeprowadzano wywiady. Nagrywano utwory liryczne. W tandemach rozwiązywano zadania logiczne i komponowano na ich podstawie wypowiedzi publicystyczne.
Aktywny i pełen niespodzianek tydzień zakończył się w piątek (26.01), kiedy to w auli LO odbyły się warsztaty muzyczne, które poprowadziła pani Agnieszka Rut.

Projekt był współfinansowany w ramach gminnego programu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zebrali i opracowali:
Ania, Ola, Wiktoria,
Julia, Agata i Adam

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |