AKTUALNOŚCI

 

 

  

Przedstawienie w strzegomskim LO z patronatem ambasadora Grecji 
(07.11.2017)

A A A

Już 25 listopada 2017 r. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz trzynasty, przedstawienie andrzejkowe. Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”, który Honorowym Patronatem objął Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. 

Akcja utworu rozgrywa się na greckiej wyspie, a perypetiom bohaterów będzie towarzyszyła muzyka zespołu „ABBA”. Tradycyjnie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, aktorzy, samorządowcy, księża i goście. W tym roku przedstawienie zasilą aktorzy z popularnych polskich seriali:

  • Marta Chodorowska („Ranczo”, „Barwy szczęścia”);

  • Anna Iberszer („Ranczo”, „Na dobre i na złe”);

  • Aleksandra Zienkiewicz („Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”);

  • Robert Wabich (zwycięzca VI edycji „Tańca z gwiazdami”, „Pierwsza miłość”);

  • Tomasz Mandes („Malinowski i Partnerzy”, „Pierwsza miłość”);

  • Łukasz Płoszajski („Haker umysłu”, „Pierwsza miłość”).

Olbrzymiego wsparcia w realizacji tegorocznego przedstawienia teatralnego udzielił, absolwent LO, specjalista PR – Mirosław Oczkoś, który również wystąpi w przedstawieniu. To będzie wspaniała teatralna uczta, w której nie zabraknie niespodzianek, ciekawych wątków i interesujących zwrotów akcji. Idea przedstawienia jest niezmienna: wręczenie stypendiów najlepszym maturzystom LO – dodaje dyr. Tomasz Marczak. Rezerwacja miejsc: sekretariat LO. Spektakle: 16:00 i 19:00. Zapraszamy. Projekt został dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania: „Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocja gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo” oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji, zwłaszcza związanych z promocją dziedzictwa kulturowego Powiatu Świdnickiego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo”.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

 

 


 

 |  do góry  |