AKTUALNOŚCI

 

 

  

Anna i Tomasz Wojasowie. Mistrzowie parkietu. Wicemistrzowie Polski ze Świdnicy: „Ruszyli do tańca i świat w ramiona ich wpadł” 
(30.10.2017)

A A A

Julian Tuwim jak nikt inny potrafił pięknie pisać o tańcu. W słynnym fragmencie „Kwiatów polskich” tancerza nazywa „wylęknionym bluźniercą”. W jego usta wkłada słowa: Czy pamiętasz, jak z tobą tańczyłem walca,/ Panno madonno, legendo tych lat?/ Czy pamiętasz, jak ruszył świat do tańca,/ Świat, co w ramiona mi wpadł? Po latach równie pięknie wyśpiewała ten fragment Ewa Demarczyk. Chciałoby się powiedzieć o Państwu Wojas: „Ruszyli do tańca i świat w ramiona ich wpadł”. 

Ostatnio „wpadł w ich ramiona” 21-22 października 2017r. Właśnie wtedy odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych.  W dwudniowym turnieju zaprezentowały się najlepsze pary w Polsce we wszystkich kategoriach wiekowych: amatorzy i zawodowcy. To wielkie święto tańca i niezwykły pokaz tanecznej sztuki. O swoich wrażeniach z tego turnieju opowiada Pan Tomasz Wojas: W tym roku w naszej kategorii  rywalizacja taneczna była na bardzo wysokim poziomie, ponieważ doszły pary z młodszej kategorii wiekowej i z doświadczeniem międzynarodowym. Wspaniała atmosfera i doping z trybun pomagał w zmaganiach tanecznych, a nas  wyniósł na drugie miejsce. Zdobyliśmy tytuł Wicemistrza Polski. To trzeci medal Mistrzostw Polski z rzędu (2015 mistrzostwo, 2016 wicemistrzostwo, 2017 wicemistrzostwo) . Nie było łatwo, na dowód można powiedzieć, że finaliści i medaliści co roku się zmieniają w naszej kategorii, a nam się  udaje utrzymać w czołówce Polski  i rywalizować na parkietach międzynarodowych.  Dziękujemy osobom, które nas dopingują i trzymają kciuki. 

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

 

 


 

 |  do góry  |