AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu mają wielkie serca 
(30.10.2017)

A A A

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wsparli akcje mające na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Ta idea przyświeca podejmowanym działaniom i organizowanym w szkole akcjom. Młodzież jest wrażliwa na potrzeby innych osób, dlatego z dużym zaangażowaniem wspiera akcje społeczne i charytatywne, m.in. zbiera nakrętki, jeździ do Domu Dziecka w Wałbrzychu z prezentami od Św. Mikołaja, oddaje krew, upowszechnia wiedzę o transplantacji i promuje OSWIADCZENIA WOLI w ramach "Kampanii Drugie życie". 

W dniach 16-27 października przeprowadzono działania promujące rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych w ramach Kampanii # KOMÓRKOMANIA, organizowanej przez Fundację DKMS. W ramach tej akcji odbywały się spotkania i prelekcje z młodzieżą szkoły, mieszkańcom miasta przekazaliśmy balony i chorągiewki z ideą akcji, a w dniu 25 października w Zespole Szkół przeprowadziliśmy rejestrację potencjalnych dawców. Odpowiedzieli na nasze zaproszenie mieszkańcy miasta, młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz uczniowie Zespołu Szkół.

Jednocześnie w szkole odbyła się akcja oddawania krwi przez młodzież, którą przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Młodzież chętnie wsparła obie akcje oddając krew i rejestrując się w Fundacji DKMS, udowadniając tym samym, iż mają wielkie serca. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wsparły akcje. Koordynator akcji: pedagog szkolny Monika Kozłowska.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |