AKTUALNOŚCI

 

 

  

Włoska młodzież w II LO 
(24.10.2017)

A A A

We wtorek, 24 października, zakończył się tygodniowy uczniów z Liceum Naukowego I.I.S. Aldo Moro z Rivanolo Canavese (okolice Turynu). 13 osobowa grupa, pod opieką nauczycielek: Marii Eleny Cohe oraz  Marii Teresy Pacchiotti, przyjechała do Świdnicy w ramach programu Intercultura, w którym II Liceum Ogólnokształcące uczestniczy od 9 lat.

Polsko-włoska grupa szybko się zintegrowała, wspólnie spędzali czas na wycieczkach, zajęciach w szkole oraz z rodzinami goszczącymi. W ramach wymiany odbyła się wycieczka po Świdnicy, do Książa oraz Wrocławia. W szkole włoscy uczniowie wzięli udział w zajęciach z młodzieżą II LO w trakcie lekcji z języka polskiego, języków obcych a nawet fizyki. Ciekawym doświadczeniem było uczestnictwo w próbie zespołu Krąg. Podsumowaniem wymiany był poniedziałkowy Italian Day oraz popołudniowe spotkanie z rodzicami. Rodzice byli zachwyceni młodymi ludźmi z Rivanolo Canavese. Były też bardziej prozaiczne efekty wymiany, jedna z mam nauczyła jeść śniadanie nie tylko włoskiego ucznia ale i własnego syna. Podczas pożegnania nie zabrakło łez, ale wszyscy czekają już na drugą, wiosenną część wymiany - tym razem we Włoszech. 

W planie oprócz zajęć szkolnych wycieczka do Turynu, Mediolanu i w Alpy. Wymianę międzynarodową młodzieży ze szkołami włoskimi zainicjowały i prowadzą panie Urszula Tokarska-Łokić i Elżbieta Badzioch-Zarzycka. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, MPK Świdnica oraz zarządcy Kościoła Pokoju za pomoc w organizacji wymiany i materiały promocyjne.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |