AKTUALNOŚCI

 

 

  

Wyjazdy integracyjne klas pierwszych strzegomskiego LO 
(10.10.2017)

A A A

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu są wrześniowe wyjazdy integracyjne uczniów rozpoczynających naukę w szkole. Trzy klasy pierwsze, w których podjęło naukę 100 osób, integrowały się podczas ciekawych zadań: spływu pontonowego, zwiedzania kopalni złota, górskich wycieczek. 

Relacje klas: W dniach 14-15 września 2017 r. uczniowie klasy dziennikarsko-medialnej (Ia), wraz z wychowawcą: mgr Przemysławem Knapem oraz nauczycielami: mgr Agnieszką Kowalczyk oraz mgr Agnieszką Rut, brali udział w wycieczce integracyjnej w Góry Sowie. W czwartek, o godzinie 9: 15 wyjechaliśmy spod budynku LO. 

Po dotarciu do schroniska w Rzeczce, w pierwszym dniu wycieczki, zwiedziliśmy dwa poziomy Włodarza – części podziemnego kompleksu Riese. Następnie płynęliśmy łodzią po zalanej części kompleksu (czemu towarzyszyły przerażone miny!) oraz odwiedziliśmy kino podziemne, w którym obejrzeliśmy krótki filmik o historii kompleksu Riese. Po odwiedzinach w sztolni wyruszyliśmy do Rzeczki, przy okazji podziwiając piękny krajobraz Gór Sowich. Z trudem, bólem nóg i słowami: „Jak długo jeszcze?”, około godziny 18: 00 dotarliśmy na obiadokolację. Po posiłku, wychowawca Przemysław Knap, zaprosił nas do wspólnych zabaw integracyjnych. W czasie drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy kompleks Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz poznaliśmy codzienne życie górników pracujących w wałbrzyskiej kopalni węgla. Po zakończonym zwiedzaniu był czas wolny, większość z nas zdecydowała się odwiedzić kawiarenkę „Sztygarówkę” z przepysznymi ciastami i deserami. Ta wycieczka była naprawdę wspaniała, szkoda jednak, że trwała tak krótko.

W dniach 25-26.09.2017 r. klasa przyrodniczo-sportowa i mundurowa (1b) uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Rzeczki.  Celem wyjazdu była integracja klasy. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy sztolnię w Walimiu oraz zaliczyliśmy pieszą wycieczkę na Wielką Sowę. Nocowaliśmy w pensjonacie „Sowia Grapa” w Rzeczce. Wieczorem integrowaliśmy się. Była to świetna okazja, aby poznać koleżanki i kolegów z klasy. Bawiliśmy się świetnie. W drugim dniu pojechaliśmy do Barda Śląskiego na spływ pontonowy. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale było super. Niektórzy z nas płynęli pontonami pierwszy raz. To były emocje! Niezawodnymi towarzyszami naszej integracji byli: wychowawca Przemysław Stempniewicz i p. Agnieszka Rut.

W piątek (22.09.), przy wyjątkowo ładnej pogodzie, jak na dość kapryśny początek roku szkolnego, uczniowie klasy 1 C wraz z opiekunami p. Sylwią Witką i wychowawcą Piotrem Bułakowskim, wyruszyli do Złotego Stoku – dolnośląskiego miasteczka, słynącego ze złota i …arszeniku! Złotodajną rudę wydobywano w tej miejscowości już w czasach Mieszka I-go, w XVI wieku złoto z kopalni złotostockich stanowiło 8 procent wydobycia światowego! Z tych i późniejszych czasów pozostało ponad 1200 wyrobisk kopalnianych i 300 kilometrów podziemnych korytarzy, komór i chodników, z których część zwiedziliśmy. Poruszaliśmy się ponad 700 metrów pod ziemią: pieszo, kolejką górniczą, krętą schodnią, a nawet zjeżdżalnią. Dotknęliśmy prawdziwego i fałszywego złota, własnoręcznie „poznając” ciężar sztabki złotego kruszcu. Szkoda tylko, że najdłuższy w Europie podziemny wodospad nie zachwycił – wody w nim było jak na przysłowiowe lekarstwo. Po pokrzepiającym „Gryllu”, kończącym podziemne eskapady pierwszaki wróciliśmy z wycieczki, przywożąc ze sobą złote floreny oraz wspaniałe humory i chęć na kolejne klasowe wyprawy!

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |