AKTUALNOŚCI

 

 

  

 

Spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu pn. „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko - czeskim” 
(03.10.2017)

A A A

W ramach mikroprojektu. „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko - czeskim” 27 września 2017 roku w Nachodzie odbyło się drugie spotkanie partnerskie młodzieży i opiekunów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Stysia w Świdnicy i Obchodni Akademie z Nachodu.

30 – osobowa grupa młodzieży ZSE wraz z trzema opiekunami udała się do Nachodu. Po oficjalnym powitaniu w pięknej sali ratuszowej przez zastępcę burmistrza Nachodu młodzież udała się na wzgórze górujące nad miastem, na którym wznosi się, pierwotnie gotycki, obecnie barokowy zamek z 50- metrową wieżą. Wśród atrakcji było zwiedzanie gotyckich lochów, wieży, a z tarasu widokowego można było podziwiać panoramę miasta. Duże wrażenie robiły zadbane ogrody zamkowe. Po obiedzie przyszedł czas na zajęcia w szkole.

Po południu w programie była wycieczka do oddalonej kilka kilometrów od Nachodu Twierdzy Artyleryjskiej Dobrosov, która obejmuje obiekty umocnień budowanych przed II wojną światową. Podziemia czeskich fortyfikacji są imponujące, a pokonanie prawie 300 schodów prowadzących na powierzchnię było nie lada wyzwaniem.

Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna wizyta w grudniu 2017 roku.

Agnieszka Szkolak-Osiak

 

   

   

 


 

 |  do góry  |