AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kolejne inwestycje Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego 
(25.05.2017)

A A A

Malowanie znaków

Wraz z nadejściem ciepłej, wiosennej aury ruszają pracę nad odnawianiem oznakowania poziomego na drogach pozostających pod zarządem Powiatu Świdnickiego. W pierwszej kolejności odnowiono oznakowanie przejść dla pieszych na ulicach miasta Jaworzyna Śląska. Zakończenie prac przy korzystnych warunkach atmosferycznych planowane jest na koniec czerwca. Wszystkie prace przeprowadzane są przez pracowników SDPŚ.

 

Kolejne chodniki

W połowie maja nastąpiło rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na budowę chodników przy drogach powiatowych przebiegających przez Gminę Wiejską Świdnica. Pierwsza inwestycja będzie przeprowadzana przy drodze powiatowej nr 3396 D w Witoszowie Górnym. Koszt budowy chodnika wyniesie prawie 30 tys. zł.

Także w Witoszowie Dolnym, na skrzyżowaniu dróg nr 3396 D i 2911 D wykonany zostanie nowy ciąg pieszy za kwotą ponad 24 tys. zł. Wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca na remont chodnika w miejscowości Panków, przy drodze powiatowej nr 2889 D.

Całość kosztów przeznaczonych na przebudowę chodników w Gminie Świdnica to 140 tys. zł. Środki pochodzić będą z budżetu gminy i powiatu.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 


 

 |  do góry  |