AKTUALNOŚCI

 

 

  

Najlepsi germaniści - gimnazjaliści wybrani 
(26.04.2017)

A A A

Już po raz szósty w III. Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie spotkali się gimnazjaliści, zainteresowani językiem niemieckim. Tradycyjnie już odbył się w Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych "Wie weit bist du jetzt?" Organizatorem konkursu jest III L.O. z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego Jolanty Wiktorko i Adriana Gnilki. 

W konkursie wzięło udział 40 młodych germanistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, a także reklama III L.O. w Świdnicy, jako szkoły średniej, w której gimnazjaliści mogą kontynuować naukę.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem leksykalno – gramatycznym, a także sprawdzianem wiadomości, dotyczących geografii, historii, polityki, kultury czy sportu Niemiec. Młodzi germaniści musieli się więc wykazać zarówno wiedzą, dotyczącą Jana Sebastiana Bacha czy Marcina Lutra, jak i Heidi Klum, Mario Götze czy Severina Freunda.

Organizatorzy konkursu germaniści pp. Adrian Gnilka i Jolanta Wiktorko składają podziękowania klasie III „b” za pomoc w organizacji tegorocznej i poprzednich edycji konkursu.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo LektorKlett Laureatami tegorocznych zmagań językowych zostali:

I.miejsce OLIWIA SIP Gimnazjum Społeczne w Świdnicy
II.miejsce MARTA LUTEREK Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym
III.miejsce LIWIA MISZTAL Gimnazjum Społeczne w Świdnicy
IV.miejsce DOMINIK BOESL Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym
V.miejsce PAULA KACZMARCZYK Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym
VI.miejsce FILIP BROZOWSKI Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

 

 


 

 |  do góry  |