AKTUALNOŚCI

 

 

  

Garść poezji, szczypta muzyki i magia teatru, czyli przepis na osiemnaste urodziny Powiatowego Konkursu Literackiego „Lir… rodzaj różny” 
(14.04.2017)

A A A

Osiemnasty już raz aula III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy gościła młodych literatów, którzy wzięli udział w tegorocznych zmaganiach z materią słowa. Spotkanie obfitowało w wiele artystycznych niespodzianek. 

Nie było wprawdzie tortu ani świeczek, ale wszyscy goście mogli sycić zmysły, oglądając spektakl pt. „Gra” przygotowany przez aktorów szkolnego „Teatru Metafory Alter K.” pod opieką pana Krzysztofa Frączka, uczestnicząc w prezentacji debiutanckiego tomu wierszy pt. „Błysk” poety z Trójki – Szymona Wiraszki i racząc się muzycznymi kąskami serwowanymi przez wspomnianego twórcę i duet sióstr Podolak- Małgosi i Marceli. Nagrodzeni mogli także porozmawiać z jurorami konkursu: Wojciechem Korycińskim, Barbarą Elmanowską, Anną Wojtek – Morawską i Aleksandrą Kulak. Oprócz wspaniałych nagród książkowych wszyscy laureaci i ich opiekunowie otrzymali tomik zawierający wybrane przez jurorów teksty oraz grafiki uczennicy klasy artystycznej III LO Elizy Wódkiewicz. Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Komisja konkursowa postanowiła w tym roku przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII POEZJA:

I miejsce – Julii Słobodzian z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym,
II miejsce – Natalii Waligórze z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,
III miejsce – Natalii Janiszewskiej z Gimnazjum w Lutomi Dolnej,
I wyróżnienie – Julii Wabik z Gimnazjum w Pszennie,
II wyróżnienie – Adamowi Burskiemu z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy,

W KATEGORII PROZA:

I miejsce – Poli Szczurowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,
II miejsce – Patrykowi Rychelowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,
I wyróżnienie – Klaudii Hryniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie,
II wyróżnienie – Magdalenie Nowickiej z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |