AKTUALNOŚCI

 

 

  

Rusza II edycja konkursu Wrocław Business Starter 
(23.03.2017)

A A A

Myślisz o założeniu własnej firmy, stworzeniu swojego produktu bądź usługi, ale boisz się porażki? Masz pomysł w głowie, ale nie wiesz jak przekuć go w biznes? Szukasz wiedzy i funduszy na start? Zgłoś się do konkursu Wrocław Business Starter, na aplikacje czekamy do końca marca.

 

StartUp Now in Wrocław

Wrocław Business Starter (WBS) to lokalna edycja konkursu Poland Business Starter (PBS) i ma swój odpowiednik również w Krakowie. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na siebie i chcą podjąć wyzwanie realizacji swoich biznesowych marzeń. Udział w WBS daje szansę na rozwój własnej firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP). Kolejną wartością uczestnictwa w programie WBS jest także możliwość rozwoju swoich kompetencji, zdobycie doświadczenia i zaistnienie w świecie biznesu. Inicjatywa została zapoczątkowana przez AIP i firmę UBS. UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorcom, odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie, a powodzenie poprzednich edycji pozwala wierzyć, że dzięki Poland Business Starter powstaną firmy, których losy potoczą się podobnie.

- Program powstał w ramach rozwijania naszej strategii CSR, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. Poland Business Starter przyciąga utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej pomocy nie boją się ryzykować i budować swoich planów biznesowych. Dzięki temu nasi beneficjenci przyczyniają się też do prężnego rozwoju miast, w których zamierzają działać – podsumowuje Michał Stępień, UBS Country Head Poland.

Akademia wiedzy Wrocław Business Starter

Konkurs WBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa, dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, prowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. certyfikowanych trenerów, na co dzień pracowników UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnicy będą mieli możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń, dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP Kraków.
- Zauważyliśmy, że na rynku nie ma takiego programu, który nie tylko daje możliwości finansowania najlepszych pomysłów, ale przez niemalże cały rok wspiera młodych ludzi w ich działaniach, począwszy od fazy zrodzenia się pomysłu, poprzez dawkę solidnej wiedzy, aż po możliwość przetestowania tej wiedzy w praktyce. Tak narodził się pomysł stworzenia konkursu, który w dalszym ciągu możemy kontynuować  – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

W poprzednich edycjach zostało zgłoszonych ponad 200 projektów. To z nich zostali wyłonieni finaliści, którzy odnoszą dzisiaj sukcesy na rynku. Można tu przytoczyć m.in. firmę Milowe. Pomysłodawczyni zajmuje się tworzeniem niezwykle kreatywnych i profesjonalnych gier oraz kart dla dzieci, wspomagających ich rozwój i edukację. Innymi pomysłami są: NUAVION – firma projektująca prototypy, które umożliwiają sterowanie dronami, samolotami i innymi platformami latającymi, wyposażonymi w kamerę; czy też projekt Pangzi Ceramics, oparty na tworzeniu niecodziennych przedmiotów codziennego użytku, wykonanych z porcelany.

- Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy w czasie konkursu mogliśmy dopracować i rozwinąć nasz pomysł na biznes. Szkolenia były dla nas świetną okazją do poznania wielu ciekawych ludzi oraz do wymiany opinii o naszych pomysłach. Teraz wiemy i rozumiemy znacznie więcej na temat tego, jak działać żeby osiągnąć sukces. Polecamy uczestnictwo w Wrocław Business Starter wszystkim, którzy marzą o własnym biznesie – wyznają Karol Łukaszewski i Wojciech Jowsa, właściciele NUAVION

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej: www.wroclawbusinessstarter.pl.  Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2017 roku.  

Zderzenie z rzeczywistością

Trzeci etap projektu to tzw. okres inkubacji, trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP Wrocław każda firma otrzyma: osobowość prawną, dzięki czemu nie będzie zmuszona płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych, organizowanych przez AIP Wrocław.

Po okresie bezpłatnej inkubacji najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości do  10 000 zł.  Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli AIP Wrocław oraz Mecenasa działań AIP Kraków, firmy UBS.
Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.wroclawbusinessstarter.pl

 

 


 

 |  do góry  |