AKTUALNOŚCI

 

 

  

VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach 
(22.03.2017)

A A A

Dnia 15 marca 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się drugi etap VIII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Pierwszy etap, obejmujący test gramatyczno – leksykalny odbył się w poszczególnych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w lutym bieżącego roku. 

To właśnie w etapie pisemnym wyłonione zostały 3-osobowe drużyny z każdej szkoły. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każda drużyna musiała zmierzyć się z pięcioma zadaniami, które dotyczyły praktycznego zastosowania języka angielskiego i wymagały od uczestników dużej wyobraźni oraz poczucia humoru.

Drużyny zacięcie rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum Akademickie w Świebodzicach, II miejsce - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Świebodzicach, a III miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano drużynie nr 2 z LO w Świebodzicach, a II miejsce – drużynie nr 1. Zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami w postaci słowników repetytoriów do nauki języka angielskiego. Poza tym, indywidualnie doceniono najlepszego gimnazjalistę i licealistę, wyłonionych wcześniej w części pisemnej. Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się uczennica Publicznego Gimnazjum w Starych Bogaczowicach– Natalia Kozłowska, a z liceum - Hubert Muszyński. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy także nauczycielkom języka angielskiego z Liceum - p. Agnieszce Andruszków i p. Urszuli Zysce za przygotowanie konkursu. Następna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego już za rok. Do zobaczenia.

Liceum Ogólnokształcące Świebodzice

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |