AKTUALNOŚCI

 

 

  

VII Powiatowy Konkurs " Młodość wolna od papierosa" 
(20.12.2016)

A A A

Na całym świecie nikotyna zabija ponad 5 milionów osób każdego roku - w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli - palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. 

Dlatego siedem lat temu panie pedagog z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz Zespołu Szkół w Strzegomiu podjęły inicjatywę promowania życia bez papierosa, organizując konkurs poprzedzony działaniami profilaktycznymi dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 13 grudnia w Zespole Szkół w Strzegomiu odbył się VII Powiatowy Konkurs "Młodość wolna od papierosa", w którym wzięli udział przedstawiciele 11 szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Świdnickiego. Na zaproszenie odpowiedzieli również znamienici goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania pan Stanisław Szelewa, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych pan Zbigniew Okarmus, Dyrektor Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ze Świdnicy pani Monika Bieżyńska, pani Barbara Świątek - inspektor Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz pan Tomasz Marczak - dyrektor LO w Strzegomiu oraz w roli gospodarza pan Robert Wójtowicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu. Młodzież miała okazję sprawdzić swoja wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, wypełniając test wiedzy. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wyrównany i wyłoniono wielu laureatów konkursu.

Organizatorami konkursu było Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu i Zespół Szkół w Strzegomiu, a nagrody ufundowali radne Rady Miejskiej w Strzegomiu, pani Sabina Wiktorowicz i Monika Kozłowska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym w Strzegomiu oraz organizatorzy. Wszyscy uczestnicy dostali symboliczne nagrody gadżety przekazane przez Krajowe Centrum ds. AIDS, słodycze, artykuły biurowe oraz dyplomy uczestnictwa. Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu uzależnienia od nikotyny, ale również poznania się i nawiązania nowych znajomości. Organizatorzy konkursu S. Witka, D. Sozańska, M. Kozłowska składają serdeczne podziękowania za udział w tej inicjatywie.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |