AKTUALNOŚCI

 

 

  

Jubileusz współpracy partnerskiej 
(25.11.2016)

A A A

W dniach 17-20.11.2016 r. w Heppenheim odbyły się obchody 25-lecia polsko- niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz 15-lecia współpracy partnerskiej Powiatów Świdnickiego i Bergstraße. Wstępem do jubileuszu był udział wokalistów z Powiatu Świdnickiego – Pauliny Grabickiej oraz Łukasza Grabickiego w koncercie jazzowym Rennhof Jazz Festival 2016 w Gimnazjum Litewskim w Lampertheim - Hüttenfeld. 

Szkoła już po raz drugi była organizatorem festiwalu, który cieszy się rosnącą popularnością i przyciąga wielu utalentowanych młodych ludzi. Ponowne podpisanie umowy partnerskiej między Powiatami Bergstraße i Świdnickim przez Starostów Christiana Engelhardta oraz Piotra Fedorowicza, Przewodniczących Rady Powiatów Gottfrieda Schneidera oraz Krzysztofa Sołtysa miało miejsce w Sali Książęcej zamku Amtshof w Heppenheim. Uroczysty moment złożenia podpisów poprzedziły słowa powitania gości przez gospodarza uroczystości Starosty Christiana Engelhardta, Przewodniczącego Stowarzyszenia Partnerskiego Brücke/Most e.V. p. Philippa - Otto Vock oraz Burmistrza Miasta Heppenheim Rainera Burelbach. Jubileusz uświetniły przemówienie Wicekonsula Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Kolonii Przemysława Gembiaka oraz wykład prof. Andrzeja Kałuży „25 lat niemiecko-polskiego sąsiedztwa, podsumowanie i perspektywy”. Starosta Fedorowicz skierował podziękowania do inicjatorów współpracy partnerskiej oraz wszystkich osób, które w ciągu 15 lat pełne zapału angażowały się w jej działania - „Bergstraße zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Nie tylko za sprawą licznych wspomnień, ale również ze względu na otwartość i przyjaźń, z jaką nas przyjmujecie”. Wizualnym podsumowaniem 15-lat współpracy była prezentacja multimedialna „15 lat partnerstwa między powiatami Bergstraße i Świdnickim”. Starostowie Piotr Fedorowicz oraz Christian Engelhardt wyrazili chęć kontynuowania współpracy, realizacji wspólnych projektów i przedsięwzięć z udziałem mieszkańców powiatów w szczególności młodzieży.

Oprawa muzyczna uroczystości została wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Heppenheim oraz Paulinę Grabicką i Łukasza Grabickiego z Świdnicy.

 

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |