AKTUALNOŚCI

 

 

  

Festiwal Nauk w strzegomskim LO 
(28.10.2016)

A A A

W sobotę (22.10) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się II FESTIWAL NAUK. Po ubiegłorocznym zainteresowaniu warsztatami spodziewaliśmy się, że chętnych zgłębiania wiedzy matematycznej, zgodnie z hasłem "Bawiąc, uczyć", z pewnością nie zbraknie. I tak też było. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Do naszej szkoły zawitali więc uczniowie strzegomskich placówek oświatowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4, a ponadto: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jaroszowa i Zespołu Szkół z Goczałkowa.

Dla uczestników matematycznych zmagań przygotowano cztery sale. Uczniowie zgłaszali się do naszego liceum już od godz. 10.00. Otrzymywali specjalnie przygotowane karty. W poszczególnych salach rozwiązywali przeróżne, interesujące zadania, które wymagały od nich wykazania się inteligencją oraz spostrzegawczością. Po poprawnym wykonaniu określonych poleceń, otrzymywali pieczątki.

Sale, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę nosiły konkretne nazwy. "Twierdzę szyfrów" przygotowała Pani Katarzynę Tomczyk-Sulimę wraz z uczniami klas informatycznych. Na uczestników zabaw logicznych czekały tam karty, dzięki którym musieli zaszyfrować bądź deszyfrować znane wszystkim sentencje.

Z kolei w sali "Nie tylko dla orląt", przygotowanej przez Pana Przemysława Knapa, rozwiązywali zadania matematyczne, dostosowane poziomem do wieku uczestników.

W sali o wdzięcznej nazwie "Papierowe fantazje", nad którą opiekę sprawowała Pani Agnieszka Kowalczyk, tworzono origami.

Podczas ostatnich wykładów, zorganizowanych pod nazwą "Jarmark sztuki matematycznej" przez Panią Ewę Tutkę, uczestnicy uczniowie mieli okazję rozwiązywać ciekawe łamigłówki przestrzenne.
Po ukończeniu wszystkich zadań uczestnicy festiwalu oddawali wypełnione karty, a w nagrodę otrzymywali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Nicole Gryndys
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |