AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dzień klas pierwszych w Zespole Szkół w Strzegomiu 
(22.09.2016)

A A A

15 września 2016r. był dniem integracyjnym dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół. W tym dniu uczniowie czterech klas wzięli udział w zorganizowanych przez pedagoga szkolnego p. Monikę Kozłowską warsztatach prowadzonych przez psychologów i pedagogów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Strzegomiu oraz doradcę zawodowego z CIZ w Strzegomiu.  

Głównym zamierzeniem przeprowadzonych warsztatów było bliższe poznanie uczniów z wychowawcą oraz wsparcie procesu nawiązywania klasowych przyjaźni. Młodzież wraz z wychowawcami klas  poprzez zabawę miała okazję utrwalić imiona kolegów i koleżanek odszukać uczniów o takich samych zainteresowaniach i poglądach, rozwijać komunikację oraz ćwiczyć autoprezentację. Był to czas na lepsze poznanie oraz nabywanie umiejętności współpracy w grupie. Następnie wszyscy udali się na aulę szkolną, gdzie odbyła się szczególna uroczystość – przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Ślubowanie to niezwykle ważny moment dla szkoły i dla uczniów klas pierwszych. Od tego, bowiem dnia stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności i przysięgają wierność wartościom ważnym w perspektywie kierunku kształcenia, który wybrali.

Do ślubowania przystąpili przedstawiciele klas: technikum handlowego, technikum informatyczno- górniczego, zadziczej szkoły zawodowej: kucharz/ wielozawodowej i mechanik pojazdów samochodowych. Po złożeniu przysięgi, zostali oficjalnie pasowani przez dyrektora Roberta Wójtowicza na uczniów Zespołu Szkół. Po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w konkursach dotyczących wiedzy o szkole i o swoich wychowawcach. Stworzona została też okazja do zaprezentowania swoich talentów.

Imprezę przygotowały klasy: 2 technikum ekonomiczno-górnicze i 2 technikum informatyczne wraz z Samorządem Uczniowskim pod okiem pani Agnieszki Oleszko i pana Wojciecha Buczaka. Nie był to jednak koniec atrakcji dla uczniów klas pierwszych. Na boisku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego p. Sławomir Dudziński oraz p. Grzegorz Sielawko przygotowali turniej sportowo-rekreacyjny. Uczniowie klas pierwszych brali udział w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak: bieg numerowany, wyścig rzędów z rzutami do kosza czy też bieg ze skakanką. Wysiłek w zawodach, połączony z rywalizacją i poczuciem humoru, sprzyjały wzajemnemu poznaniu nowych kolegów i koleżanek.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 

 


 

 |  do góry  |