AKTUALNOŚCI

 

 

  

X jubileuszowe Targi Zdrowej Żywności za nami 
(14.09.2016)

A A A

Kilkudziesięciu wystawców z Polski oraz goście z Czech, tłumy przy stoiskach, kolejki do badań. Tak w wielkim skrócie można podsumować zakończone w ubiegły weekend kolejne Targi Zdrowej Żywności. Sery kozie, krowie i owcze, pieczywo żytnie i razowe na zakwasie, tradycyjne wyroby wędliniarskie, przyprawy ziołowe, przetwory owocowo-warzywne, oleje, miody, wina, nalewki i miody pitne. To tylko część bogatego asortymentu zaprezentowanego podczas targów. 

Tegoroczne targi trwały już od czwartku i połączone były ze Świdnickim Festiwalem Piwa Rzemieślniczego. Oprócz zdrowej i naturalnej żywności odwiedzający targi mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistów. Sporym zainteresowaniem cieszył się klimatyzowany namiot wystawiony przez firmę Polpharma, w którym wszyscy zainteresowani mogli wykonać bezpłatne badania kardiologiczne, okulistyczne i dermatologiczne. Łącznie namiot odwiedziło ponad 200 osób.

Pozostałe badania i porady specjalistów z zakresu badania słuchu, osteoporozy, dietetyki i zasad zdrowego żywienia, szkoły rodzenia, spirometrii, fizjoterapii oraz USG serca przeprowadzane były na dworcu PKP i jego okolicach. Łącznie, ze wszystkich badań skorzystało ponad 700 osób.

Organizatorem targów był Powiat Świdnicki, natomiast partnerami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury, Świdnicki Ośrodek Kultury, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - Oddział w Świdnicy, Agencja Rynku Rolnego we Wrocławiu, Polpharma, SP ZOZ Świdnica, ZUM "Medyk" w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Agnieszka Podgórska "Dieteminka" Świdnica, Natalia Szwed "Dietetyk", fizjoterapeuta Edyta Zaorska-Rek, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Aparaty Słuchowe Audio Care, NZOZ "Mieszko" w Świdnicy, "Olvita", Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |